Seyithan İzsiz İlkokulu Esenyurt'ta açıldı
Hayırsever iş adamı Seyithan İzsiz, kendi adına kısa süre önce yapımını başlattığı 24 derslik Seyithan İzsiz İlkokulu’nu tamamlayarak, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun katılımıyla açılışını yaptı.
00:00:00 0000-00-00

Güncelposta/Esenyurt

 

Açılış törenine AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Delta Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyithan İzsiz, STK temsicileri ve vatandaşlar katıldı.


 

Açılış konuşmasını yapan hayırsever işadamı Delta Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyithan İzsiz, ‘Esenyurt Güzelyurt mahallemizde bu güzide eğitim yuvasına kısa sure önce başlayarak en kısa zamanda bitirmek için gayret gösterdik. Hamdolsun kısa sürede bitirdik. Millete, vatana hayırlı evlatlar yetiştireceği bir eğitim yuvası olması dileğiyle Esenyurt’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, bir selamla konuşması yaptı. Kadıoğlu, ilçeye yaptıkları eğitim yatırımlarından söz etti. Kadıoğlu, "Bu alanda geçtiğimizde küçücük bir hayvan barınağı vardı. Hayvanlar perişan, derme çatma bakımsız bir kulübe vardı. Bu böyle olmaz dedik ve sanayi bölgemizde 10 dönümlük bir alanı hayvan barınağı yaptık. Burayı kaldırınca herkes 'burayı bize ver diye' bize geldi. Ama kimseye burayı vermedik. Bu bölgede de konutlar başlayınca okul ihtiyacı oldu. Seyithan Bey'e rica ettik o da bizi kırmadı ve bu okulu yaptı. Seyithan Bey’e Esenyurtlular adına teşekkür ederim” dedi.

 

Seyithan İzsiz Kimdi? Foto galeri için Tıklayınız!

 


Bu haber  4  kere okundu