Fikri Sağlar, Rejim değiştirilmek isteniyor
CHP Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, 16 Nisan Referandumunda sandıktan olası bir EVET çıkması halinde hangi sorunlarla karşılaşılacağını anlattı.
00:37:00 2017-04-10

 

Haber&foto: Mehmet Dursun/Güncelposta/Sancaktepe

 

CHP Sancaktepe İlçe Örgütü, 16 Nisan Referandumuna sayılı günler kala çalışmalarına hız verdi. Fikri Sağlar’ın katıldığı “Referandumda neden hayır demeliyiz”  adlı program parti ilçe binası gerçekleşti.

 

 

 

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN HAYIR

 

Programın açılış konuşmasını yapan CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Alper Yeğin “Ülkemiz çok önemli bir süreçten geçiyor. Bizler CHP olarak çocuklarımızın geleceği ve aslında hepimizin geleceği gece gündüz HAYIR mücadelesi veriyoruz. Mersinden gelerek bize desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Fikri Sağlar’a sahsım ve partimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

MECLİSTEN TEHLİKELİ BİR KARAR ÇIKTI

 

CHP Meclis Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar ise konuşmasında, “Bu ülkenin geleceği ile ilgili çok tehlikeli bir karar biliyorsunuz meclisten geçti. Ve son kararı vermemiz için önümüze sandık olarak geldi. Bizler CHP olarak bu ülkeye sahip çıkmak adına bu bilinçle hareket ediyoruz.  Bir buçuk aydır Ülkemizde 35 il dolaştım. Yurttaşlarımız ile sohbetler ettim. Onların düşüncelerini fikirlerini dinledim. Mümkün olduğu kadar insanları sandıkta Hayır demeleri için ikna ettik. Şimdi önümüzde on sekiz maddelik bir referandum var. Bizlerde Evet ya da Hayır diyerek bir tercih yapacağız.

 

REJİM DEĞİŞTİRİLMEK İSTENİYOR

 

Bu doğrudan geleceğimiz ile ilgili vereceğimiz bir karar olacak. Rejim değiştirilmek isteniyor. Rejimin değiştirilmesini ve bütün yetkilerin tek bir kişinin eline vermesini engellememiz gerekiyor. Bu yüzden sizlere büyük sorumluluk düşüyor. Sandıktan Evet çıkarsa neler olacak birkaç cümle ile anlatayım. EVET’ten sonraki Türkiye’nin durumu içler acısı hale gelecektir. Evet, sonrası Türkiye de Laiklik, demokrasi, özgürlük, eşitlik ve sosyal hukuk devleti olma değerlerimiz ortadan kalkacak. Bunun bilincinde olmak gerekiyor” dedi.


Bu haber  294  kere okundu