Şadi Yazıcı, Tuzla’daki değişimi bir cümleyle açıkladı
Tuzla Yayla Mahallesi’ndeki 5 bin kişilik sokak iftarında konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’nın değişimine vurgu yaptı. Yazıcı, 'Eskiden Tuzlalı dışarı giderdi, şimdi herkes Tuzla’ya geliyor' dedi.

00:53:00 2017-06-08

 

Güncelposta Gazetesi/Tuzla

 

Tuzla Belediyesi, Ramazan ayı boyunca  sürecek sokak iftarlarılya Tuzlalılarla buluşmaya devam ediyor. Yayla Mahallesi sokak iftarında 5 bin kişiyi bir araya geldiği programa Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahatin Demirci, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri ve Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcıları, Cengiz Topel Caddesi’nde kurulan iftar sofrasını gezerek vatandaşlarla görüştü.

 

AYNI SOFRAYI PAYLAŞANLAR KARDEŞTİR

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Sokak iftarlarının birlik ve beraberliği güçlendirmeye vesile olduğunu söyledi. Başkan Yazıcı, “İftarımızı evimizde daha rahat yapabiliriz ama ‘Aynı sofrayı paylaşanlar kardeştir’ düsturuyla Ramazan-ı Şerif’te aynı iftar sofrasında buluşarak birlik ve beraberliğimizi güçlendiriyoruz. Aynı mahallede aynı sokakta yaşarken aynı sofraya oturup aynı lokmaları paylaşabilmenin onur ve gururunu birlikte yaşıyoruz. Sokak iftarlarında birlik ve beraberliğimizi güçlendiriyoruz. Biz sadece Ramazan'da değil birlik ve beraberliğimizi güçlendirebilmek için 365 gün hizmetinizdeyiz. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Kent Konseyi ve Hemşeri Dernekleri Platformu’nda Tuzla ortak çatısı altında birlik ve beraberliğimiz geliştirecek her türlü sosyal ve kültürel faaliyete imza atma gayret ve çabasındayız.” dedi. 

 


 

TUZLA ARTIK BİR CAZİBE MERKEZİ

 

İlçede gerçekleştirilen, yapımı devam eden ve planlanan projeler hakkında da bilgi veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Tuzla’da yapmış olduğumuz hizmetlerle Tuzlamız cazibe merkezi oldu. Tuzla’da yaşayan vatandaşlar eskiden gezmek için, zaman geçirmek için başka yerlere giderdi ama artık herkes Tuzla'ya geliyor. Tuzla'da yaşamak bir ayrıcalık oldu” şeklinde konuştu.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi’nde de Tuzla Belediyesi Sosyal Tesisleri kuracaklarını söyledi.

 

Etiket: Tuzla belediyesi, dr şadi yazıcı, yayla mahallesi, sabahattin demirci


Bu haber  904  kere okundu