Bağcılar Belediyesi yeni hizmet binasına kavuşuyor
Bağcılar Belediyesi, 1992 yılından bu yana kullanılan Güneşli Mahallesi’ndeki hizmet binasının yerine Bağcılar Belediyesi yeni hizmet binası inşa edecek.
11:51:00 2017-06-29

Güncelposta Gazetesi/Bağcılar

Bağcılar Belediyesi, 1992 yılında ilçe statüsü kazanmasının ardından hizmet verenler ile hizmet alanların aynı havayı soluyacağı Selçuklu mimarisine uygun inşa edilecek yeni ve kompleks bir hizmet binasına kavuşuyor. Bağcılar Belediyesi’nin şu anki Güneşli Mahallesi Kirazlı Caddesi’ndeki hizmet binasının da bulunduğu arsada başlayan inşaat tüm hızıyla devam ediyor.

Bağcılar Belediyesi Hizmet binası, toplam 22.950 metrekarelik bir arsa alanına sahip bulunuyor. Hizmet binasının bahçesinde ziyaretçilerin egzersiz yapma imkanı bulacağı yürüyüş yolları, dinlenme amaçlı oturma grupları, süs çiçekleri ile ağaçların süslediği yaklaşık 18 bin metrekarelik yeşil alan da yer alacak.

YENİ HİZMET BİNASININ ÖZELLİKLERİ

Bağcılar Belediyesi yeni hizmet binası yaklaşık 37 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak. Bina, 2 bodrum kat ve zemin kat + 5 kat olacak şekilde hizmet verecek. Projeye göre, hizmet binasının içerisinde 171 araçlık otopark da bulunacak Yine, ayrıca yeşil alanın altında inşa edilecek ek otopark ise 248 araçlık kapasitede olacak. Böylece toplam 419 araçlık otopark bulunacak. Bağcılar Belediyesi Hizmet Binası yine sosyal yaşam alanlarına da sahip olacak. Buna göre,  450 kişilik konferans salonu, cep sineması, sergi alanı, spor salonu, kreş ile 2 de ibadet hane hizmet verecek. Binada,  toplam 13 asansör ile Meclis Salonu ve grup odaları da yer alıyor. Yeni Hizmet Binası’nın iki yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

HİZMET BİNASI VE SOSYAL YAŞAM ALANI

Bağcılar ailesi olarak ayrı bir heyecan duyduklarını belirtti. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Hizmet binamızın inşaatı büyük bir hızla devam ediyor. İnşallah hemşehrilerime layık bir hizmet binasına kavuşacağız. Binamız hem ilçemize hizmet verecek hem de hemşehrilerimizin sosyal yaşamına da zenginlik katacak. Bahçesinde oturup dinlenecekler ve hoşça vakit geçirecekler. İlçemiz layık olduğu bir esere daha kavuşmuş olacak” dedi.  Çağırıcı,  projelerin hizmete sunulmasındaki katkılarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a teşekkür etti.

Etiket: Bağcılar Belediyesi nerede, Bağcılar belediyesi yeni binası, bağcılar belediye başkanı


Bu haber  35  kere okundu