Matematik Olimpiyatları Pendik'te gerçekleşti
Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi tarafından organize edilen ve bu yıl 11. kez düzenlenen Matematik Olimpiyatları’nın ödül töreni, Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
01:42:00 2018-04-27

 

Güncel Posta/Pendik

Sunumunu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı  Gizem TAÇAN’ın gerçekleştirdiği ödül töreninde ilk olarak Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları tanıtım videosuyla tören başladı. Video gösteriminin ardından, Matematik Bölüm Başkanı Nesrin PAYA, Matematik Olimpiyatları’nın gerçekleştirilmesindeki amacı açıklayan konuşmasını gerçekleştirdi.

MATEMATİĞİN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

Ödül töreninden konuşan Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Müdürü  Cengiz SALDIRANERMatematik olimpiyatlarına katılımın bu anlamda büyük önem arz ediyor. Matematiğin öneminin bilincinde olan öğrencilerimize, bu alanda onları yönlendiren ve cesaretlendiren öğretmenlere, idarecilere ve ailelere Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları adına teşekkür ederim. Matematik Olimpiyatları’nın düzenlenmesinde emeği geçen tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize ve teknik destek birimine teşekkürlerini sunarım” dedi.

GELECEKTE  BÜYÜK BAŞARILAR ELDE EDECEKLER

Törende konuşan Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ertan ORAL, “Matematik Olimpiyatları’nda başarı gösteren tüm öğrencilerimizin gurur kaynağımız olduğunu belirtmek isterim. Olimpiyatımıza katılım gösteren her bir öğrencimizin, gelecekte matematik alanında büyük çalışmalara imza atacakları yönündeki inancım tamdır” dedi.

Dereceye giren öğrencilerin madalyaları, başarı belgeleri ve ödülleri, Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları yöneticileri tarafından öğrencilere takdim edildi. 11. Matematik Olimpiyatları’nda dereceye giren ve ödül almaya hak kazanan öğrencileri aşağıdaki gibidir:

4.Olmaya hak kazanan öğrenciler

-KARTAL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ: Adem Eren UYANIK, Kaan BAYCAN, Muhammet ÇALIŞKAN ve Zeynep Şükriye KURALAY

-NECİP FAZIL KISAKÜREK ORTAOKULU: Nurullah KAYA

-PENDİK MERKEZ İMAM HATİP ORTAOKULU: Feyza DENGEZ

-YILDIRIM BEYAZIT ORTAOKULU: Esma İrem ASLANKAYA

3. Olmaya hak kazanan öğrenciler

-KARTAL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ: Yusuf Faruk GÜLDEMİR, Ayşe Verda IRMAK

-YILDIRIM BEYAZIT ORTAOKULU: Hasan ÇAĞLI

2.Olmaya hak kazanan öğrenciler

-KARTAL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ: Rabia TOKMAN

-PENDİK MERKEZ İMAM HATİP ORTAOKULU: Begüm KARABAŞ

1. Olmaya hak kazanan öğrenciler

-KARTAL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ: Yakup AVCI, Yusuf Ziya BIDIŞ


Bu haber  845  kere okundu