Kiraz ve kaysı bahçelerinde iftar açıyorlar
Bağcılar Belediyesi Nostalji Bahçeleri’nde 3 neslin bir araya geldiği gönül sofralarında yaşlılar, çocukları ve torunlarıyla eski Ramazanların tadında iftar yaptı.
12:49:00 2018-06-07

 

Güncel Posta/Bağcılar

Vatandaşların altında oturdukları ağaçların dalından kopardıkları meyvelerle orucunu açtığı Kiraz ve Kayısı Bahçesi renkli görüntülere sahne oldu. 8 yaşındaki Zeynep büyüklerine yemek taşırken 88 yaşındaki Şaziye Nine de hem memleket hasretini giderdi hem de İslam alemi için dua etti.

Ramazan ayının ilk 15 günü ilçe sakinlerini Ceviz, Kestane ve Fındık Bahçesi’nde konuk eden Bağcılar Belediyesi, şimdi de Kayısı, Kiraz ve Üzüm Bahçesi’nde iftar programları düzenledi. Mevsimi olduğu için Kayısı ve Kiraz bahçelerindeki iftar programları büyük ilgi gördü. Güneşli Mahallesi’nde bulunan Kayısı bahçesini iftara bir saat 2 bin kişi doldurdu.

ŞU GÖRÜNTÜ DÜNYAYA BEDEL

İlçe sakinlerini yalnız bırakmayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Şu görüntü dünyaya bedel. Komşular, dostlar güzel ağaçların altında çok güzel bir ortamda gönül sofralarını kurdular. Nostalji bahçelerimizdeki meyveleri çocukların sevgisinin koruduğuna inanıyorum. Bu bahçeler Bağcılar’a farklı bir güzellik kattı. Aileler, komşular, farklı yörenin insanları buralarda hava alma ve spor yapma imkanı da buluyor. Bu güzellikleri bize bahşeden Rabbimize şükrediyoruz” dedi.


Bu haber  613  kere okundu