Dr.Şadi Yazıcı’dan gençlere 3’lü formül
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 10 yıllık başkanlığı süresinde gençlerle bir arada olmaya gayret etti. Yazıcı, bu sezon da “Gençler Gelecekten Ne Bekliyor?” sorusuna bilgi ve tecrübesiyle yanıt verdi.
12:13:00 2018-11-03

 

Güncel Posta Gazetesi/Tuzla

 

Yazıcı, Tuzla Belediyesi Yayla Gençlik Merkezi’nde Bilal Eren’in moderatörlüğünde düzenlenen söyleşide gençlerle tavsiyelerini paylaştı, sorularını yanıtladı. Başkan Yazıcı, beklentilerini belirleme aşamasındaki gençlere umut, mücadele ruhu ve bilgiyi 3’lü formül olarak sundu. Gençlerin geleceğini şekillendirmesindeki temellere umut, mücadele ruhu ve bilgiyi koyan Başkan Yazıcı, “Hayat bir yarıştır. Seni geçeni daha çok çalışarak geçmek zorundasın. Karalayarak, aşağıya çekerek geçmek dünyanın en eski metodudur ama gayret ederek, çalışarak yükselmek için çok çalışmak zorundayız. Çalışmadan O’ndan daha yüksekte olmaya çalışmak da haksızlıktır” dedi.

 

 

UMUDUNUZU ASLA KAYBETMEYİNİZ!

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Şartlar ve koşullar en olursa olsun içinizde umutsuzluk olmamalı. Umutsuzsanız ya içinizdeki gücü, kudreti kullanmak ya da başarmak gibi bir niyetiniz yoktur. Geleceğe dair umut ederek hayal kurabilirsiniz. Hayaller de umutlarla beraber gelişir. Ve o hayalinizi gerçekleştirmek için çalışırsınız. Başaramayabilirsiniz ama hiç denememek baştan kaybetmek demektir.

 

MÜCADELE RUHU MUTLAKA OLMALI

 

 “Kendinize güvenin. Her insanın mücadele ruhunun olması lazım. İstemek ya da istememek, mücadele etmek ya da mücadele etmemekle alakalı bir şey. Mücadele ruhunuzu kaybettiğiniz an bitersiniz. Hedefiniz koyun. “Ben şu olmak istiyorum” deyin, hayallerinizi geniş tutun ve bundan da hiçbir zaman vazgeçmeyin” dedi.

 


Bu haber  968  kere okundu