AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı belli oldu
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi oldu. Mimar ve Mühendisler Gurubu Denetleme ve Genel İdare Kurulu Üyesi Kadem Ekşi kimdir?
13:47:00 2018-12-28

 

Güncel Posta Gazetesi/Maltepe

 

Kadem Ekşi kimdir?

 

Çayın Başkenti Rize’de 1965 yılında dünyaya gelen Kadem Ekşi, İlk ve orta öğrenimini İstanbul, Maltepe ‘de tamamladı. 1990 yılında, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

 

Ekşi, Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü’nde ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset bilimi üzerine akademik çalışmalar yaptı.

 

Kadem Ekşi, eğitim hayatı boyunca çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları (STK) bünyesinde aktif rol oynadı. 1991 yılında askerlik vazifesi için iş hayatına kısa bir sure ara vermek zorunda kaldı.

 

Askerlikten sonra Bayındırlık ve İskân Bakanlığı’nda mühendis olarak çalıştı. 1993’te kurucusu olduğu Ekşioğlu Şirketler Grubu ile iş hayatına devam etti.

 

Ekşioğlu Şirketler Grubu: Yer bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik Projeleri ve Müşavirlik hizmetleri; İnşaatın her alanı; iş merkezleri, villa, konut gibi yapım işleri ve daha sayamadığımız birçok alan hizmet vermektedir.

 

Kadem Ekşi’nin üye olduğu STK’lar

 

Mimar ve Mühendisler Gurubu / Denetleme ve Genel İdare Kurulu Üyesi

MÜSİAD (Yapı Sektör Kurulu Üyesi)

Girişimci İşadamları Vakfı (Kurucu)

Ekşioğlu Vakfı (Kurucu ve başkan Vekili)

 

 

Türkiye Deprem Mühendisleri Derneği (Kurucu-Yer Bilimleri Komisyonu)

Jeofizik Mühendisleri Odası (Üye)

Maltepe Spor Kulübü (Üye)

Maltepe Rizeliler Derneği (Üye)

İkizdere Derneği  (Kurucu)

ÇEKÜD Çevre Kültür Derneği (Üye-çevre komisyonu)

 

Kadem Ekşi, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı ve özel sektörde hayata geçirdiği işlerlerin yanı sıra bu sure zarfında edindiği tercübeleri daha yaşanılır bir Maltepe için mücadlesine devam edecektir.

 

Ekşi’nin Siyasi Geçmişi

 

Fazilet Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı’nda Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı, 1999 Yerel Seçimleri’nde Fazilet Partisi Maltepe Belediye Başkan Adaylığı

 

Ekşi, AK Parti’nin 2002 yılında kuruluşuyla beraber AK Parti’nin her kademesinde görev aldı. 2014 Yerel Seçimleri’nde AK Parti Maltepe Belediye Başkan Aday adayı oldu. Kadem Ekşi, evli ve iki çocuk babasıdır.


Bu haber  1013  kere okundu