Ümraniye Belediyesi 6. Geleneksel Hamsi Festivali gerçekleşti
Ümraniye Rizeliler Derneğinin katkılarıyla Ümraniye Belediyesi tarafından organize edilen Geleneksel 6. Hamsi Festivali’nde 6 ton hamsi dağıtıldı.
21:57:00 2019-02-10

 

Güncel Posta Gazetesi/Ümraniye

Ümraniye Santral Etkinlik alanında gerçekleştirilen programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye Rizeliler Dernek Başkanı Necmettin Birinci, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Yazıcı, Sahil ve Hudutlar Genel Müdürü Osman Kan, Muhtarlar, STK Temsilcileri, Dernek Başkanları, İş Adamları ve binlerce vatandaş katıldı.

ÜMRANİYE KÜÇÜK BİR TÜRKİYEDİR

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; programda yaptığı konuşmasında “Hamsi bizim millî yiyeceğimizdir, hamsi bütün yörelerimiz tarafından sevilen müşterek lezzetimizdir” dedi. Millî birlik ve beraberliğin öneminden bahseden Başkan Hasan Can, “Hep birlikte Türkiye olmanın gayretini gösteriyoruz; Türkiye bir kültür mozaiğidir, Ümraniye de 700 bin nüfusuyla küçük bir Türkiye’dir. Türkiye’de ne varsa Ümraniye’de de bunların hepsi vardır. Festivallerimizin 6.sını gerçekleştiriyoruz. Hamsi bahane, amacımız bütün Ümraniye’yi bir araya getirerek tek bir millet olduğumuzu göstermektir” dedi. gösterdiler.


Bu haber  442  kere okundu