Zeki Başaran: Sancaktepe hizmete susamış bir ilçe
Saadet Partisi Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Zeki Başaran Başaran, ‘Sancaktepe hizmete susamış bir yer. Bu susuzluğu ancak ve ancak Saadet Partisi giderebilir’
14:54:00 2019-02-20

Güncel Posta/Sancaktepe

 

Zeki Başaran, bölgedeki basın mensupları ile kahvaltılı programda bir araya geldi. Başaran “Biz halkla birlikte yönetim anlayışını koyacağız demiyoruz. Biz zaten koyduk diyoruz. 1994’te Ağrı’da bunu yaptık. Sancaktepe’ye de aynı sistemi kuracağız. Gelir gelmez esnaflardan, STK’lardan, spor kulüplerine mahalle temsilcilerinden insanları alarak belediye istişare meclis gurubu kuracağız” dedi.

HALKIMIZIN YOĞUN İLGİ VAR

45 yıldır bu davamızda hiç eğilip bükülmedik. Bu davamız da çizgimizi hiç değiştirmedik. Sancaktepe’deki kardeşlerimiz, vatandaşlarımız ısrarla bizi burada görmek istediklerini belirttiler.  Ben de bir Anadolulu olarak Sancaktepe mozaiği içerisinde yer aldım. Sancaktepe hizmete susamış bir yer. Bu susuzluğu ancak ve ancak Saadet Partisi giderebilir.  Vatandaşların yoğun bir ilgisi var. Ev ev, kapı kapı gezerek bizim size oy olarak bir namus borcumuz var diyerek işe koyulmuş durumdalar. Vatandaşlar bana tapu meselesini sordular. Ben hayali konuşmam. Bana oy verin de halledeceğim diye asla konuşamam. Bu fantezi bir cümle olur. Ama şunu açıkça söylüyorum. Hukuki bir engel yok ise, bizim gücümüz dışında bir engel varsa bu engellerin de çözülmesi için bütün gücümüzle çalışacağız.

HİÇBİR ZAMAN PROTOKOL KULLANMADIM

Yeryüzünde halledilmeyecek bir sorun yoktur. Vatandaşın ne istediğini ve hangi şikâyetlerde bulunduklarını dinledik. Hizmet kaliteli mi? Yeterli mi? Sizce burada bir raht var mı? Bu soruları vatandaşımızın kendisine sorduk. Ben Ağrı yerel yönetimi dönemimde hiçbir zaman protokol kullanmadım. Vatandaşımızın oturduğu sandalyede oturdum. Vatandaşımızın yediği yemekten yedim. Halının üzerinde diz çökerek yer sofrasında da oturdum. Hiç korumam olmadı, hiç biz zaman koruma aracı ile yola çıkmadım. Ve bundan hiç biz zaman gocunmadım. Gocunmam.  Vatandaşımızın akalında hiçbir soru işareti bırakmadan bu anlayışımızı yine uygulayacağız. Zeki Başaran Sancaktepe Belediye Başkanı olabilir ama o da sıradan bir vatandaştır. Gösterişe, Şaşaya, Şatafata ve Kibre asla izin vermeyeceğiz. Biz vatandaşa hizmet için buradayız. Vatandaşın başına Kral kesilmek için seçilmedik.” Şeklinde konuştu.” 

Sancaktepe Motta Cafe Restaurant’da gerçekleşen programa, Saadet Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Mustafa Tuğrul Aksoy, Belediye meclis üyeleri Abdülkadir Arslan, Recai Demiryürek, Bayram Öztürk ve Baki Polat katıldı.

 Sancaktepe ‘de göreve gelince nasıl bir yönetim göstereceklerini açıklayan Başkan Başaran şunları söyledi.

Kahvaltının ardından Saadet Parti Sancaktepe Belediye Başkan, Eski Ağrı Belediye Başkanı Zeki Başaran basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çekildi. Haber-fotoğraf: Mehmet Dursun


Bu haber  245  kere okundu