Mustafa Sarıgül, yeni dönem Şişli Projeleri
DSP Şişli Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Şişli için hazırladığı 38 projeyi İstanbul’a tanıttı. 21.yüzyıla yakışan bir şişli vaat eden Sarıgül: Şişli'yi bir dünya şehri haline getireceğiz. Şişli adına yakışır bir Metropol olacak.
00:24:00 2019-03-10

Güncel Posta/Şişli

Uzun süredir Şişli için projeler hazırladıklarını ve bu konuda tecrübeli olduğunu kaydeden Sarıgül, "Ekibimizle beraber çalışıyoruz. Tüm Şişli sakinlerini tek tek ziyaret ederek projelerimizi tanıtıyoruz. Çalışmalarımızda ve hizmetlerimizde hiçbir kesimi ayırmayacağız. Projelerimiz başta kadın, çocuk ve yaşlılar olmak üzere öğrenciler, engellileri de kapsıyor. Sokak hayvanları için de çalışmalarımız olacak." diye konuştu.

İşte o projelerden bir kaçı:

FERİKÖY STADI VE MÜZESİ VE TAKSİM STADI

Feriköy Stadı yeniden yapılıyor. Stadı yer seviyesinin altına alınacak. Bu kompleks kendi enerjisini kendisi üretecek; doğa dostu olacak. Burası herkese açık olacak; Feriköylüler sporunu burada yapacak. Şişli genelinde okullar spor karşılaşmalarını burada yapacak. Mezuniyet törenleri, konserler burada düzenlenecek. Tüm tesisin bakımını Şişli Belediyesi üstlenecek. Al katı yüzlerce araç kapasitesi olan kapalı otopark olacak ve trafik bu sayede nefes aldıracak. Ayrıca Stad içinde Feriköy Spor Müzesi sporseverlere açılacak. Feriköy Stadı yanı sıra Taksim Stadı da yeniden günün koşullarına uygun olarak yapılacak.

KÜLTÜR VE İNANÇ GEZİLERİ

Şişli’deki emekli yurttaşlar ile yakından ilgilenen Başkan Sarıgül Bu proje ile geçmişte ülkemize büyük hizmetleri olmuş, bugünün emeklilerine yeniden sahip çıkıyor. Onların emeklilik dönemlerinde evlerinin dışına çıkmaları, sosyalleşmeleri, mutlu olmaları için, hiçbir ödeme yapmadan, Şişli Belediyesi’nin misafiri olarak “Kültür Gezileri”, “İnanç Gezileri” ve “Hobi Gezileri” düzenlenecek. Anıtkabir’e, Çanakkale’ye, Edirne’ye ve çeşitli kültür ve inanç merkezlerine geziler düzenlenecek. Zamanlarını en üst kalite değerlendirmeleri için gerekli tüm organizasyonu belediye üstlenecek.

ŞİŞLİ ÇOCUK HASTANESİ

Acil servisi, polikliniği, yataklı tedavi hizmetleri, bebek odası, yeni doğan bebek bakım ünitesi, iklimlendirme, aydınlatma ve hijyenik ortamı ile Şişli Çocuk Hastanesi açılıyor. Her türlü çocuk hastalıklarına karşı en güncel tedavi olanakları burada ailelere sunulacak. Sosyal güvencesi olmayan yurttaşlar ve çocuklarından tedavi ücreti alınmayacak. Şişli’de tam teşekküllü Şişli Çocuk Hastanesi en kısa sürede hizmete açılacak.

Sarıgül ‘ün diğer projeleri arasında

ŞİŞLİ’NİN SAKLI BAHÇELERİ

ŞİŞLİ ÇOCUK KREŞİ

YENİ TAKSİ DURAKLARI

ŞİŞLİ ENGELLİLER BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

LİDERLİK KAMPI

ŞİŞLİ ÇOCUK EVLERİ

TRAFİKTE DİSİPLİN

MARKA CADDELER

ABDİ İPEKÇİ AÇIK HAVA SANAT GALERİSİ

HAYVAN REHABİLİTASYON VE KONAKLAMA MERKEZİ

1400 ARAÇLIK KAPALI OTOPARKLAR

BELEDİYE 24 SAAT

MOTOSİKLET OTOPARKI

ŞİŞLİ SOKAKLARINA MOBESE KAMERA

SPOR İÇİN MACERA PARKI

750 MT KURALI

ALZHEIMER GÜNDÜZ YAŞAM EVİ

DEPREM BİLİNÇLENDİRME KAMPANYASI

ŞİŞLİ KADIN VE DOĞUM HASTANESİ

ŞİŞLİ MAHALLE SEVGİ EVLERİ

ŞİŞLİ BÜYÜK KÜTÜPHANESİ

ŞİŞLİ GENÇLİK MERKEZİ

FERİKÖY ORGANİK PAZARI

ŞİŞLİ BÜYÜK KONGRE MERKEZİ 


Bu haber  321  kere okundu