YSK, İstanbul'u görüşeceği tarih belli oldu
İstanbul 31 Mart yerel seçimlerinin yenilenmesi talebinde bulunan AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel, partisinin seçimin yenilenmesi talebinin gerekçelerine ilişkin 22 Nisan Pazartesi YSK’ya bir sunum yapacak
12:41:00 2019-04-21

 

Güncel Posta/İstanbul- 21 Nisan 2019

İstanbul’da 31 Mart yerel seçimleri 17 günün ardından sona erdi. Son olarak Maltepe’de yeniden sayım işlemlerinin tamamlanmasının ardından nihai seçim sonuç belgesi olan İl Birleştirme Tutanağı’nın tanzim edilmesiyle  yarışı önde bitirdiği tescil edilen Ekrem İmamoğlu mazbatasını alarak, İBB Başkanlığı görevine resmen başladı.

YSK İSTANBUL’U GÖRÜŞMEYE BAŞLIYOR

Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre, AK Parti ve MHP İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi talebiyle Yüksek Seçim Kurulu’na olağanüstü itirazlarını yapmıştı. YSK’nın, her iki partinin itirazı Pazartesi görüşmeye başlaması bekleniyor. Tüm bu işlemlerin tamamlanma aşamasında olduğu, pazartesi günü YSK’nın söz konusu başvuruları gündeme alacağı ifade edildi. Ancak ilk görüşmede karar çıkma olasılığının da düşük olduğu da belirtiliyor. Kurul’da öne sürülen iddiaların tek tek “somut verilere dayanıp dayanmadığına dair” müzakere edileceği, bunun da uzun bir zaman alabileceği belirtiliyor.

AK PARTİ T ÖZEL’DEN SUNUM

İlk görüşmede AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel’in partisinin seçim yenileme talebine ilişkin gerekçelerine dair uzun bir sunum yapacağı da dile getiriliyor. Öte yandan, YSK’nın AKP'nin İstanbul ve Büyükçekmece başvuruları ile MHP'nin İstanbul ve Maltepe başvurularını birlikte görüşüp karara bağlaması bekleniyor.


Bu haber  796  kere okundu