İsmet yıldırım, engellilerle bir araya geldi
Ümraniye Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle ‘Gülmek Engel Tanımaz’ isimli özel bir program düzenlendi.
20:03:00 2019-12-04

 

Ümraniye Nikah Sarayı’nda gerçekleşen programa Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı. Aileleri ile birlikte programa katılan engelli vatandaşlar, Ümraniye Belediyesi Engelliler Korosu’nun seslendirdiği parçalar eşliğinde eğlenirken, Ömer Akbaba’nın stand-up gösterisi ile bol bol güldü. Programa katılan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, engelli vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

ENGELLİYE HİZMET ASLİ GÖREVİMİZ

Programda konuşan Başkan Yıldırım, “Belediye olarak da engelsiz bir hayat sunmak için, her yerde sokakta, çarşıda, evde, asansörde, yeni binalarımızda mutlaka engellilerle alakalı binaların girişlerinin, çıkışlarının düzenlenmesi gerekiyor ve bunları mutlaka yerine getiriyoruz. Engellilerin kullanımına sunduğu araçlarla bugüne kadar, 3 bin 730 engelli vatandaşa 71 bin 924 kez ulaşım hizmeti sundu. Yani engelli kardeşlerimizin engelini kaldırmak, onları rahat ettirmek ve onların bir arada huzur içinde yaşamasını temin etmek bizim asli görevimiz” diye konuştu.


Bu haber  755  kere okundu