Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü kim olmalı?
Fenerbahçe yeni teknik direktörü kim olmalı? Güncel Posta Gazetesi olarak önerimiz var. Bakalım Fenerbahçe bu sefer analizimi dikkat alacak mı?
20:39:00 2020-03-02

 

Hasan Perioğlu yazdı

 

2000-2001 futbol sezonunda Mustafa Denizli yönetiminde şampiyon olan Fenerbahçe, daha sonraki tüm sezonlarda teknik direktör krizi yaşadı.

 

 

Bir dönem Zico, bir dönem de Alman Chri’Z’topf Daum takıma heyecan getirmişse de sistemini bulamayan Fenerbahçe çuvallar dolusu Avro ile Dolar harcadığı halde, takıma renkli futbol oynatacak istikrarlı bir teknik adam bulamadı.

 

Son kurban Ersun Yanal!

 

Biz ilk gün Ersun Yanal için ‘Türkiye’nin en karakterli teknik adamlarından biri’ ama Fenerbahçe için yanlış isim dedik ve öylede oldu.

Şimdi ‘yeni hoca kim olsun’ sorusu masada!

 

Adı geçen yerli isimlerden bazıları; Tayfun Korkut, Erol Bulut, Mesut Bakkal, Ümit Özat, Abdullah Avcı, İsmail Kartal ve Kemal Özdeş.

 

Yabancı teknik direktörlerden Mircea Lucescu akla ilk gelen isim. İtalyan Luciano Spalletti, Massimiliona Allegri, Hırvat Slaven Bilic, Roberto Di Matteo, Nico Kovac ve Jurgen Klinsmann isimleri

 

Fenerbahçe yönetiminin diğer alternatifleri

 

Biz Güncel Posta Gazetesi olarak Fenerbahçe’ye önce ‘yönetim kurulunun olağanüstü toplanmasını, yeniden bir idari yapılanma ve bütçe çalışması yapmalarını, daha sonra da Carlos Caetano Bledorn Verri, bilinen ismiyle Brezilyalı efsane orta saha oyuncusu Dunga’yı öneriyoruz.

 

Bu Fenerbahçe bu saatten sonra ne düşer ne de çıkar. Eğer Dunga bu süreçte Fenerbahçe’ye gelirse, sezon sonuna kadar takımı iyi analiz eder ve sanırım tüm yabancı oyuncuların satılmasını ister ki biz de aynı fikirdeyiz. Yeni sezonda genç Brezilyalı ve Latin oyuncular ile Fenerbahçe’ye ayrı bir hava, ekol ve heyecan getirir.

 

E biraz da sabır lazım tabi, hani o bizde olmayandan!

Ya da hiç uzağa gitmeyin; gözünüzün önünde bir Anadolu Futbol Filozofu var, Mustafa Reşit Akçay.

 

Macera mı arayacaksınız; alın size Yılmaz Vural. Bizde her şey var da biz ne istediğimizi bilmiyoruz. İşte bütün mesele bu!

 


Bu haber  170  kere okundu