Bizim de Adrien Brody'miz var!
Gençliğin yeni fenomen dizisi Çukur’un başarılı oyuncusu Fatih (Emrullah Çakay) Oscar ödüllü Amerikalı ünlü oyuncu Adrien Brody’e benzerliğiyle dikkat çekiyor.
11:33:00 2020-03-22

Güncel Posta /Kültür&Sanat

 

Erol Taş, Kenan Pars, Kâzım Kartal, Bilal İnci, Turgut Özatay ve Hayati Hamzaoğlu gibi Beyaz Perdenin unutulmaz ‘kötü adam’ rollerinden sonra uzun süredir yeni bir ‘kötü adama’ hasret kalan yapımcıların imdadına Emrullah Çakay yetişti.

 

Emrullah Çakay, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Sanatına çok önem veren ve bu konuda gelişimine devam eden fenomen oyuncu, İsviçre’de Bern Üniversitesinde yüksek lisansına devam etmektedir. Diksiyon ve mimiklerini çok iyi kullanan Çukur’un Fatih’i, rolündeki başarıyla kendisine yeterince küfür ettirdi! Çakay, sanatçı bir aile ferdi olup bağlama çalabildiği gibi güzel sesiyle de hayranlarını büyülemeye devam ediyor.

Ağabeyi Abdullah Çakay da Pablo Picasso, Salvadore Dali, Vincent Van Gogh ve Rembrend Van Rijn gibi resim tarihine yön veren dünyaca ünlü sürrealist ressamların etkisinde ve akımında sanatını yüceltmeye devam ediyor.


Bu haber  814  kere okundu