Beykoz Çavuşbaşı'nda imar hareketliliği
Beykoz Belediyesi, Çavuşbaşı için onaylanan ve hazırlanan imar çalışmalara yönelik vatandaşlara doğru ve güvenilir bilgi vermek üzere Çavuşbaşı bölgesinde bir iletişim merkezi açtı.
18:36:00 2021-01-02

 

Beykoz Çavuşbaşı sakinlerini sevindiren geçen yıl yürürlüğe giren “Elmalı 1-2 Barajı Havza Koruma Planı” ile birlikte bölge halkının uzun yıllardır beklediği “1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı’nın” yapılmasının önü açıldı. Beykoz Belediyesi, onaylanan ve hazırlanan çalışmalara yönelik vatandaşlara doğru ve güvenilir bilgi vermek üzere Çavuşbaşı bölgesinde bir iletişim merkezi açtı.

 

Hangi Bilgiler Veriliyor?

 

Merkeze gelen vatandaşlar taşınmazlarına dair, tapu (ada-parsel) ya da adres bilgilerini görevlilere beyan etmeleri halinde; 1995 Tarihli Doğal Sit Haritası’ndaki durum, 04.12.2020 Tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlıığı tarafından onaylanan Çavuşbaşı ve Görele Mahalleleri Etabı Doğal Sit Alanı’ndaki durum ve Elmalı 1-2 Barajı Havzası Koruma Kuşağı’ndaki durum hakkında bilgi alabiliyor. Çavuşbaşı İmar İletişim Merkezi imar planlarının hazırlık ve onay süresi boyunca vatandaşlara hizmet verecek.

 

Çavuşbaşı İmar İletişim Merkezi Adres: Çiftlik Mahallesi, Çavuşbaşı Cumhuriyet Caddesi, No:229/C, Beykoz.

 


Bu haber  1100  kere okundu