Üsküdar'a 81 yeni proje
Üsküdar Belediyesi 2021 yılında da 81 yeni proje kazandıracak. Bir bir hayata geçirilmesi hedeflenen projeler; kentsel dönüşüm, parklar, bahçeler, kültür, sağlık ve spor merkezleri, okullar ile camiler…
21:28:00 2021-02-19

 

2021 yılında da millet bahçesi ve park projeleri ile yeşil alanları arttırmayı hedefleyen Üsküdar Belediyesi, dünyada bir ilk olan “Çocuk Köyü” projesi ile bir ilke imza atacak. Küçüksu Mahallesi’nde 82 dönüm arazi üzerine kurulacak olan “Çocuk Köyü” ile Üsküdar’da çocuklar doğal ortamı tanıyarak şehrin göbeğinde köy hayatını yaşayarak büyüyecek.

 

 

Şehitlerin adının yaşatıldığı Üsküdar’da Trabzon’un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017 tarihinde PKK'lı teröristlerin hain saldırısı ile 15 yaşında şehit olan Eren Bülbül’ün de aziz hatırası adına yapılacak olan park ile Üsküdar’da yaşayacak.

Üsküdar Belediyesi tarafından Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yapılacak olan “Şehit Eren Bülbül Parkı” 2021 yılında tamamlanması hedeflenen projelerden biri olarak yerini aldı.

 

“Gönül Gönül’e Güzelleşiyor Üsküdar” sloganıyla başlanan projelerin en önemli gündem konularından biri olan kentsel dönüşümün önündeki engeller, önce imar sonra ifraz amaçlanarak kaldırılıyor. Mevcut projeler tamamlanırken yerini yeni büyük projelere bırakarak kentsel dönüşüm Üsküdar’da çözüme kavuşuyor.

Altı yıl boyunca ecdat yadigârı camilerimiz tarihine yakışır bir şekilde titizlikle restore edilmeye devam ederken, 65 camii yeniden inşa edilerek Üsküdar’a kazandırıldı. 2021 yılında da devam edecek cami restorasyon ve yenileme projeleriyle Üsküdar’ın manevi değerleri en güzel şekilde korunmaya devam edecek.


Bu haber  2755  kere okundu