Resul Çelik: Kapımız ve gönlümüz herkese açık
Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Anadolu Yakası’nda faaliyet gösteren yerel basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.
22:08:00 2021-10-06

 

Güncel Posta/ Çekmeköy

 

 

Programda, Kaymakam Çelik ve basın mensupları ilçede verilen hizmet ve yatırımlar, genel huzur ve güvenlik, eğitim, sağlık ve pandemiyle mücadele çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

Resul Çelik, katılımları için basın mensuplarına teşekkür ederek gazetecilerin; vatandaşın dilek ve taleplerinin, ilçenin genel ihtiyaç ve sorunlarının çözülmesi, kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet ve yatırımlarının kamuoyu ile paylaşılması, kamuoyunun doğru ve hızlı bilgi alma hakkından yararlanması gibi hususlarda çok önemli bir görev yaptıklarını belirterek, basının kamu hizmeti yaptığının altını çizdi.

 

 

AŞIYA TEŞVİK İÇİN DESTEK

 

Konuşmasında pandeminin henüz bitmediğini ifade eden Kaymakam Çelik, Covid-19 virüsünden korunabilmek için vatandaşların aşılanmaları gerektiğini, özellikle 65 yaş ve üzeri vatandaşların 3. doz aşılarını yaptırmaları konusunda basın mensuplarının teşvik edici desteklerini beklediğini söyledi.

 

HÜKÜMET BİNASI HAZİRAN 2022’DE

 

Çekmeköy Hükümet Binası hakkında bilgi veren Çelik, “ Hükümet binamız çatısı da bitmek üzere. Kaba inşaat neredeyse tamamlandı. Mayıs veya Haziran 2022’de inşallah teslim alacağız. Çekmeköylünün hakkettiği hizmeti tek adresten vereceğiz. Vatandaşa eziyet olan bu kamu kuruluşları dağınıklığı bir nokta toplanmış olacak” dedi.

 

 

KAPIMIZ HERKESE DAİMA AÇIK

 

Toplantıda Kaymakam Çelik, “Siz değerli basın emekçilerimize katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Sizlerle tanışmaktan ve Çekmeköy ilçemize sizlerle birlikte hizmet verecek olmaktan memnuniyet duyuyorum. Birçok fedakârlık ve sorumluluk gerektiren basın mesleğinde, mesai kavramı olmaksızın görev yapan bütün arkadaşlarımıza çalışmalarında kolaylık ve başarılar diliyorum. Kapımızın da gönlümüzün de sizlere ve bütün vatandaşlarımıza her zaman açık olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.

 

 

Toplantı, Kaymakam Resul Çelik ve basın mensuplarının günün anısına fotoğraf çekimiyle sona erdi.


Bu haber  131  kere okundu