Sancaktepe'de önce eğitim sonra nikah!
'Mutlu Evler' projesi kapsamında düzenlenen evlilik semineriyle Sancaktepeli çiftler, mutlu bir evlilik için ilk adımı attılar.
11:46:00 2012-02-18

Bir yastıkta ömür geçirmek isteyen Sancaktepeli çiftler, evlilik ve aile seminerine katıldı. Kimisi nikah için gün almış, kimisi eşyalarını tamamlamak üzere olan evlilik arifesindeki çiftler, Sancaktepe Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından 'Mutlu Evler' projesi kapsamında düzenlenen evlilik semineriyle, geleceğin sağlıklı nesillerini yetiştirecek, mutlu ailelerin temellerini atacak eğitimde bir araya geldi.
Sancaktepe Belediye'si Kadın Koordinasyon Merkezi'nin 'Mutlu Evler' projesi kapsamında düzenlenen evlilik semineri devam ediyor. Yoğun ilginin olduğu Seminerin ilk eğitimcisi Yazar Seyhan Büyükcoşkun, 'Mutlu Evlilik ve Sağlıklı Ailenin Prensipleri' konusunu işledi. "Evlilikle beraber yaşamayı öğrenmek yeni bir lisanı öğrenmek gibidir" diyen Büyükcoşkun, ustalık için biraz egzersiz ve çokça çaba göstermek şartının da gerekliliğini vurguladı. 
Seminerin ikinci bölümünde Yazar Nejla Koytak 'Kendini Tanıma ve Duyguları Yönetme' konusunu çiftlere anlattı. Koytak, "Duyguların altında yatan nedenleri fark etmek ve bu duyguların ilişkilerimizi zora sokmaması için nedenini sorgulamamız ve tanımamız gerekir" diyerek eğitimi tamamladı.
Seminerler çerçevesinde Sancaktepelilerle buluşan Editör Fahrünnisa Erdem'in konusu ise, 'İletişim Sanatı ve Aile İçi İletişim' oldu. Erdem, iletişimin bir sanat olduğu noktasına da değinerek, "Sağlıklı iletişim kurabilmek için çiftler bilgileri birbirlerine doğru aktarmalı ve bu bilgileri iyi anlamalılar" dedi. 
Eğitimin ikinci bölümünde Psikolog Yasemin Uçal, 'Mutlu ve Huzurlu Evliliğin Psikolojik Dinamikleri' konusunu çiftlere anlattı. Mutlu ve huzurlu bir evlilik için ailede bir düzen olması gerektiğini ve bunun da karşılıklı sevgi, saygı, anlayış çerçevesi içerisinde sürdürebileceği üzerinde duran Uçal, "Gerçeklik üzerine kurulan evlilikler mutlu ve sağlıklı olur" ifadesini kullandı. 
Sancaktepe Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi'nde büyük ilgi gören eğitim seminerleri söyleşilerinin devam edeceği bildirildi.

Bu haber  111  kere okundu