Şişli'de beton mikseri dehşet saçtı
Aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkan beton mikser aracı, sokağa dalarak 4 aracı altına alıp sürükledi, bir binaya çarparak durabildi.
16:20:00 2012-03-16

 Şişli'de aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkan beton mikseri, park halindeki 2 minibüs ve 2 otomobili altına aldıktan sonra bir binaya çarparak durabildi. Kaza sırasında sokakta kimsenin olmaması faciayı önledi.

AŞIRI HIZ YAPIYORDU
Kaza, Esentepe Bahar Sokak'ta üzerinde saat 15.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, sokak üzerinde bulunan bir inşaata beton getiren B.C., aşırı hız yapınca beton mikseriyle sokağa daldı. 4 aracı altına alan beton mikseri, iki elektrik direğini yerinden söktükten sonra bir binaya çarparak durdu. Kaza sırasında sokakta kimsenin olmaması faciayı önledi.

CAN KAYBI OLMAMASI MUCİZE

Olay sonrası sürücü B.C. gözaltına alınırken, inşaat sahipleri ile vatandaşlar arasında da kısa süreli tartışma yaşandı. Beton mikserinin çarptığı binanın sahibi Yaşar Kaçmaz, "Defalarca inşaat sahibi aradık, gelmiyor. Hiçbir tedbir alınmıyor. Büyük bir faciadan kurtulduk. 4 aracı altına aldı ve binamıza çarptı. Buna bir çözüm istedik ama bizi dilemediler. Can kaybı olmaması büyük bir şans. Şikayetçiyiz" dedi. Kaza sonrası beton mikseri ile bina arasında kalan minibüs hurda yığınına döndü. Diğer 3 araçta da maddi hasar oluştu. Kazaya ilişkin inceleme başlatıldı.


Bu haber  111  kere okundu