Osmanbey, New-York'un 5. Caddesi gibi olacak
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, kentsel dönüşüm kapsamında tüm sokakları yenilenen Osmanbey'in yakında modanın merkezi olacağını söyledi.
11:29:00 2012-03-22
GÜNDE 5 binden fazla yabancı alıcının toptan hazır giyim alışverişi için ziyaret ettiği tekstil merkezi Osmanbey, Şişli Belediyesi'nin kentsel tasarım projesi ile yeni yüzüne kavuştu.  Kentsel Tasarım Projesi kapsamında tüm sokakları yenilenen Osmanbey, yeni bir çehreye kavuştu. Osmanbey'in yenilenen sokakları, gerçekleşen törenle yeniden açıldı. Açılış törenine Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli Kaymakamı Mehmet Öklü, Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Başkanı Ali Ulvi Orhan, bölgede faaliyet gösteren konfeksiyon sektörünün temsilcileri, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

BURADA BÜYÜK BİR POTANSİYEL VAR

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "Burada çalışan bütün arkadaşlarımız mutlu olur. O nedenle ben de istiyorum ki, bölgemizin büyük bir moda merkezine dönüşmesi, daha çok dış pazar demek daha çok ihracat demek ve ülke ekonomisine katkı demek. Bu çok önemli bir projedir. Bu projeyi uygulamaya koyan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Osmanbey kentsel tasarım etkinlikleri sona ermeyecektir. Aynı Nişantaşı'nda yaptığımız gibi sürekli aktivitelerle sokaklarımız hareketli olacak. Osmanbey gerçekten zirve yapacak. Burada büyük bir potansiyel var. Bu potansiyeli daha üst noktalara çıkarmak için, belediye olarak esnafın, tüccarlarımızın, iş adamlarımızın yanında olmaya, üretimin yanında olmaya, emeğe saygı duymaya devam edeceğiz" dedi.

İSTANBUL İÇİN ÖVÜNÜLÜCEK BİR ADIM

Şişli Kaymakamı Mehmet Öklü ise, "İşadamlarımızın, Türkiye'mizin dünyaya açıldığı bir dönemde, Osmanbey'in bu şekilde marka olma yolunda ilerlemesi, bu harekete ivme kazandıracak bu şekilde iyileşmeler ve dönüştürmeler gerçekleştirilmesi gerçekten ülkemiz adına, Şişli adına, İstanbul adına övünülecek bir durumdur" diye konuştu.
Kentsel tasarım çalışmaları kapsamında, Osmanbey'deki tarihi binaların restorasyonu yapıldı, 18 sokak ve çevrede bulunan binalar yenilendi. Binalardaki reklam tabelaları ve klimalar kaldırılarak, görüntü kirliliğine son verildi. Osmanbey'in bu çalışma sonrası, New York'un 5'inci caddesi gibi toptanın "5'inci caddesi" olması hedefleniyor.
Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) ile birlikte yürütülen proje ile bölgenin, önümüzdeki aylarda sokak defileleri, moda günleri, otelleri, kafeleri ve restoranlarıyla hem alışveriş hem de açık hava yaşam merkezi olarak anılacağı belirtildi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bu haber  365  kere okundu