Belediye Basın Danışmanları toplandı
Esenyurt Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantının onur konuğu Yeni şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert oldu.
15:21:00 2012-03-23

 İSTANBUL belediyelerinde görev yapan basın danışmanlarının bir araya gelerek kurduğu  Basın Danışmanları Platformu, Mart ayı toplantısını Esenyurt Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Toplantıya konuk konuşmacı olarak Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert'te katıldı.

SİYASET ÜSTÜ PLATFORM OLMUŞ

Yusuf Ziya Cömert, basın danışmanları bulmak ve deneyim paylaşmak amacıyla her ay bir araya gelen İstanbul İlçe Belediyeleri Basın Danışmanları'yla tecrübelerini paylaştı.

Konuşmasının  başında, basın danışmanlığının önemine değinen Cömert, “Günümüzde özel işletmelerde olduğu gibi  hizmet üreten yerel yönetimlerde de basın danışmanlığı ve bu alanda görev yapanların önemli bir görev yaptığını düşünüyorum.  Belediye başkanları bu birimleri güçlendirmeli, önemsemeli. İstanbul’un belediyelerinde bu görevlerde bulunanların siyasi ayrım gözetmeden bir araya gelmeleri, siyaset üstü olmaları platformun en güzel yanı olmuş”  dedi.

MESLEKİ DAYANIŞMA SÜRDÜRÜLECEK

Platform Başkanı Bağcılar Belediyesi Basın Danışmanı Abdullah Arıdoru da, basın danışmanlarını duayen kişilerle bir araya getirmeye, mesleki dayanışmayı sürdüreceklerini belirtti.  Toplantı basın danışmanlarının tek tek söz alarak görüşlerini paylaşmasının ardından Esenyurt Belediyesi Basın Danışmanı Metin Karakoç tarafından  Yusuf Ziya Cömert’e günün anısına plaket takdim etmesi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi. Kurumsal kimlik çalışmalarının ve 2012 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda platformun Nisan ayı toplantısının  Platform Genel Sekreteri ve Beykoz Belediyesi Basın Danışmanı Abdurrahman Cüneyd Fidancı evsahipliğinde  yapılması kararı alındı.

 

 


Bu haber  5  kere okundu