İntihardan Sarıgül vazgeçirdi
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bir inşaatın vincine çıkan İsmail Öztürk'e cep telefonundan maddi yardım sözü vererek intihar girişiminden vazgeçirdi.
18:12:00 2012-03-27
ŞİŞLİ'de bir inşaatın vincine çıkarak intihar girişiminde bulunan vatandaşın yardımına, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül koştu.İsmail Öztürk, sabahın erken saatlerinde Şişli'deki bir inşaatın vincine çıkarak intihar etmek istedi. 3 çocuk sahibi olan, çocuklarından birini bir süre önce kanserden kaybeden 42 yaşındaki İsmail Öztürk, borçları olduğunu söyleyerek kendisine iş bulunmasını istedi.
 
 
 
 
SARIGÜL MADDİ YARDIM SÖZÜ VERDİ


Çevrede bulunan vatandaşların ve emniyet görevlilerinin çabası Öztürk'ü ikna etmeye yetmeyince devreye Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül girdi. İsmail Öztürk ile cep telefonuyla konuşan Başkan Sarıgül, kendisine maddi yardım sözü verdi. Sarıgül, tarafından ikna edilen İsmail Öztürk, itfaiye görevlilerince merdivenlerden indirildi. Mustafa Sarıgül borçlarını ödemek için İsmail Öztürk'e 2 bin 500 lira maddi yardım ve ayrıca evine kuru gıda yardımında bulunacağını söyledi.

MECİDİYEKÖY-TAKSİM TRAFİĞE KAPANDI


Öte yandan Mecidiyeköy- Taksim istikametinin trafiğe kapatılması nedeniyle, vatandaşlar otobüslerden inerek yollarına yürüyerek devam etti. Olayın ardından Mustafa Sarıgül tarafından Şişli Belediyesi'nde götürülen İsmail Öztürk'ün daha sonra ifade vermek üzere emniyete götürüldü.

 

 


Bu haber  98  kere okundu