Adalar'da akülü fayton dönemi...
Bir Türk firması Adalar'da faytonların kaldırılma kararından sonra ürettiği elektrikli faytonu, İstanbul sahillerinde görücüye çıkardı.
16:21:00 2012-03-28

TÜRK firması tarafından üretilen elektrikli fayton İstanbul sahilinde görücüye çıktı. Faytona binerek seyahat eden vatandaşlar, elektrikli faytonun daha iyi olacağını söyledi. 

İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin Adalar'daki faytonların kaldırılmasına karar vermesinin ardından bir Türk firma tarafından üretilen elektrikli fayton İstanbul sahilinde görücüye çıktı.

 4 SAATTLİK ŞARJ İLE 80-100 KİLOMETRE

 Vatandaşlar ise karşılarında elektrikli faytonu görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bir süre fayton ile seyahat eden vatandaşlar "Bu daha güzel hem doğa için hem de hayvanların faytonla koşturulması bizi üzüyordu. Bu daha iyi olacak" dedi. 

Öte yandan faytonu üreten ve patentini alan Haluk Şahin ise, "Biz firma olarak doğayı her zaman düşünüyoruz. Petrolünde bu günlerde zamlandığını düşünürsek elektrikli araçlarda ihtiyaç günden güne artıyor. Şimdi de adada elektrikli fayton gündeme geldi. Biz hayvanların faytonlarda kullanılmasını ve adeta işkence görür gibi insanlar taşımaları istemiyoruz. Bu elektrikli fayton karar alındığı takdirde adada hizmet edecek. 45 bin liradan satışı düşünülüyor. 4 saat şarj edildiğinde 80 ile 100 kilometre arasında gidebiliyor. Bunu sadece ada olarak düşünmeyelim İstanbul'da ve birçok ilçede kullanılabilir" diye konuştu.  4 saat şarj olduğunda 80 ile 100 kilometre giden elektrikli fayton 45 bin TL'den satışa çıkarılacak.

Kaynak: Adalar'a dışkısız fayton Bu haber  443  kere okundu