Şişlili çocuklar güvenle eğitim görecekler
Şişli Belediyesi tarafından yaptırılan Selahattin Eyyubi İlköğretim, Harbiye İlköğretim, Maçka İlköğretim, Ayazağa İlköğretim ve Uğur Erkey İlköğretim okulları, törenle hizmete açıldı.
10:14:00 2012-04-20

Depreme dayanıklı modern 5 yeni okul hizmete açıldı

Şişli Belediyesi ilçeye 5 yeni ilköğretim okulu daha kazandırdı. Selahattin Eyyubi İlköğretim Okulu, Harbiye İlköğretim Okulu, Maçka İlköğretim Okulu, Ayazağa İlköğretim Okulu ve Uğur Erkey İlköğretim Okulu’nun toplu açılışını Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yaptı. Gülbağ Selahattin Eyyubi İlköğretim Okulu’ndaki açılış törenine Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Şişli Kaymakamı Mehmet Öklü, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

 DAYANIKSIZ 27 OKUL YIKILDI

 Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bugüne kadar kapasitesi yetersiz ve depreme dayanıklı olmayan 27 okulu yıkarak yerine 50 derslikli modern okulların yapıldığını belirterek, “Çocuklarımızın daha modern ve dayanıklı okullarda eğitim görmeleri için tüm okulları yeniliyoruz. Haziran ayında 5 okulu daha yıkarak, yerine yenilerini yaptıracağız. Şişli’deki tüm okullar depreme dayanıklı ve teknolojiyle donanmış durumda. Artık tüm okullarımızda spor salonu, bilgisayar sınıfları, kütüphane ve fen laboratuarı var. Çocuklarımız ikili eğitimden tekli eğitime geçtiler” dedi.

 Bakan Dinçer de, İstanbul’un eğitim konusundaki sorunları çok fazla olduğunu ifade ettikten sonra,  Türkiye ortalamasında 30 civarında mevcutlu olan dersliklerin, İstanbul’daki birçok okulda 42 kişinin üzerinde olduğunu hatırlattı.


Bu haber  228  kere okundu