Şişlili 5 bin öğrenci Ata huzurunda
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 5 bin Şişlili çocukla birlikte 23 Nisan Haftası dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.
12:11:00 2012-05-01

Şişli'deki ilköğretim okulu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası dolayısıyla Şişli Belediyesi'nin öncülüğünde Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir ziyaretine 5 bin öğrenciyle birlikte Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de katıldı. Sarıgül, öğrencilerle birlikte Atatürk'ün mozolesine çelenk koydu. Öğrenciler daha sonra1 dakikalık saygı duruşunda bulundular.

CUMHURİYET'İ YAŞATACAĞIZ

Başkan Sarıgül ve öğrenciler, daha sora Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Sarıgül, deftere yazdığı satırları yüksek sesle okudu. Sarıgül, deftere şunları yazdı:
"Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk. Kurmuş olduğun cumhuriyeti, kurmuş olduğun demokrasiyi ilelebet yaşatacağız. 23 Nisan'ı dünyada çocuklarımıza emanet eden tek lider sensin. Çocuklarımız Atatürk'ün ilkeleri ve devrimleri yolunda ilerlemeye devam edecektir. Saygı, minnet ve şükranla atamızı anıyoruz. Ruhun şad olsun."  Sarıgül ve öğrenciler, ziyaretin sonunda Anıtkabir müzesini gezdi. 

 

Bu haber  117  kere okundu