Beykoz'dan Panorama 1453 Tarih Müzesi’ne yolculuk devam ediyor
Beykoz Belediyesi’nin genç nesillerde tarihi bilinci oluşturmak üzere ilköğretim 8. Sınıf öğrencilerine yönelik 'Panaroma 1453 Tarih Müzesi'ne düzenlediği tarih ve kültür gezileri devam ediyor.
10:33:00 2012-05-11
 7-10 Mayıs tarihleri arasında “Panaroma 1453 Tarih Müzesi”ne düzenlenen gezilere Çiğdem İlköğretim Okulu, Türker İnanoğlu İlköğretim Okulu, Defterdar Mehmet Bey İlköğretim Okulu,  Oramiral Vural Beyazıt İlköğretim Okulu ve Ferda Turan Takmaz İlköğretim Okulu’ndan 250 öğrenci katıldı.

 
İstanbul’un fethini 3 bin m2 alan üzerinde anlatan, üzerinde savaş sahnelerinin, dönem kıyafetlerinin ve savaş silahlarının resmedildiği 38 metre çapındaki dev panaromik resmi ilgiyle inceleyen öğrenciler fethin detayları hakkında bilgi alma imkânı buldu.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan “Panorama 1453 Tarih Müzesi”ni bugüne kadar Beykoz’dan 20 bini aşkın öğrenci ziyaret etti.
 

Başkan Çelikbilek:“Her Yıl Çanakkale’yi, İki Yıldır Sarıkamış’ı Ziyaret Ediyoruz.”

Panorama 1453 Tarih Müzesi’nin yanı sıra Çanakkale Yarımadası ve Sarıkamış Şehitliklerine düzenledikleri kültür ve tarih gezileri ile genç nesillere tarihte meydana gelen olayları doğru ve kalıcı olarak aktarmayı amaçladıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, tarihten ders alan nesillerin geleceğe daha donanımlı hazırlanacağını ve hedefleri konusunda istikrarlı olacaklarını söyledi. 
 

 
“Panaroma 1453 Tarih Müzesi” ziyaretleri 14 Mayıs Pazartesi günü, Ferda Turan Takmaz İ.Ö.O. ve Hacınuman İ.Ö.O. öğrencilerinin katılacağı programla devam edecek.
Kaynak: Beykoz'dan tarihe yolculuk Bu haber  220  kere okundu