Mustafa Sarıgül’den CHP’ye iktidar formülü
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidara gelememelerinden dolayı mutsuz olduğunu ve artık Hak'kın değerleriyle halkın değerlerinin birleştirilerek iktidara gelmeleri gerektiğini söyledi.
15:58:00 2012-05-19

Feshane'deki Kastamonu günleri etkinliğinde vatandaşlarla bir araya gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'ye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. CHP'nin iktidara gelememesinden dolayı büyük bir mutsuzluk yaşadığını belirten Sarıgül, uzun yıllardır iktidar olamamalarının sıkıntısı içinde olduğunu belirtti. Sarıgül, 'Düşüncelerini savunduğum bir sosyal demokrasi uzun yıllardır tek başına iktidar olamadı. Niye biz iktidar olmuyoruz.

Niçin uzun yıllar muhalefette kalıyoruz. Böyle bir şey yok. Ben istiyorum ki artık sosyal demokrasi de örfünü, geleneklerini, inançlarını korusun, Hakkın değerleri ile halkın değerlerini buluştursun ve iktidar olsun istiyorum" dedi. Gazetecilerin başka bir oluşum içerisinde yer alacak mısınız sorusuna ise Sarıgül, "Başka partilerin içişleri beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren önce Rabbimin gücü sonra da halkımın gücü" şeklinde konuştu.  Sarıgül açıklamalarının ardından stantları gezdi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Sarıgül daha sonra Feshane'den ayrıldı.

Sarıgül'den iktidar formülü, Mustafa Sarıgül İstanbul Belediye Başkan adayı olacak mı, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül kimdir, Değişim hareketi, Sarıgül belediyecilik, 2014 yerel seçimler, Sarıgül chp genel başkanı olacak mı...

 
Kaynak: Sarıgül’den CHP’ye iktidar formülü Bu haber  131  kere okundu