Beykoz'da Sivaslılar Derneği kuruldu
Beykoz’daki yöre derneklerinin kuruluşundan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, hafta sonu (19-20 Mayıs) düzenlenen açılış ve etkinliklere katılarak dernek temsilcilerini yalnız bırakmadı.
15:51:00 2012-05-21
İlçedeki Ardahanlıları temsil eden Kars-Ardahan-Iğdır Yardımlaşma Derneği ile Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ne, Ardahan İli Tunçoluk Köyü Yardımlaşma Derneği’nin kurulmasıyla bir yenisi daha eklendi. Tunçoluk Köyü sakinlerini sosyal açıdan desteklemek amacıyla kurulan derneğin açılışına Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün de iştirak etti. Açılışa eşi Ayşe Çelikbilek  ile katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçedeki derneklerin canlı, yaşanan mekanlar olarak işlevsellik kazanması gerektiğini belirterek; “Önemli olan derneği  kurmak değil yaşatmak, çalışmaların arkasını getirmek gerekir. Buraya hanımlar da gelsinler çalışmalara katkıda bulunsunlar, çocuklarını getirsinler, sosyal faaliyetler düzenlesinler” dedi. Şahinkaya’da kurulan Tunçoluk Köyü Derneği’nin açılışından sonra Başkan Çelikbilek Mesudiyeliler Dostluk Turnuvasını izledi. İstanbul’da yaşayan Mesudiyelilerin buluştuğu, dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularını pekiştirmek amacıyla bu yıl 44.sü düzenlenen turnuva renkli ve heyecanlı görüntülere sahne oldu.
 

Beykoz Sivaslılar Derneği Kuruldu

İlçede sosyal zenginliğin yansıması olan derneklerden biri de yeni kurulan Beykoz Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği’ydi. Rüzgarlıbahçe’de kurulan, başkanlığını Mustafa Demir’in yaptığı derneğin açılışında AK İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan ve Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün de ilçe sakinlerini yalnız bırakmadı.  Başkan Çelikbilek burada yaptığı konuşmada: “İlçemiz Türkiye’nin her yerinden göç etmiş insanlarda oluşan bir ilçedir. Burada 81 ilin dernek kurması mümkün. Bu da ilçemizdeki sosyal çeşitliliği ve renkliliği yansıtıyor. Açılış 19 Mayıs gibi anlamlı bir güne gelen derneğin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. İlçedeki tüm derneklerin çalışmalarına imkânlarımız ölçüsünde katkı sunmaya ve onların yanında yer almaya daima hazırız” dedi.   Çankırılılar Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programına da iştirak eden Başkan Yücel Çelikbilek dernek yönetimi ve üyeleriyle sohbet ederek talepleri dinledi, ilçede yapılacak yatırım ve projeleri aktardı.
 
 
 
 
 
 

Kaynak: Çelikbilek'ten dernek açılışı Bu haber  168  kere okundu