Yücel Çelikbilek'in U dönüşü
Çeşitli söylemleri nedeniyle sık sık Beykozluların tepkisini çeken Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, U dönüşü yaptı.
13:23:00 2012-01-16

Çeşitli söylemleri nedeniyle sık sık Beykozluların tepkisini çeken Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, artık her sabah değişik bir mahalledeki ailelere konuk oluyor, sabah kahvaltısını onlarla birlikte yapıyor, çok eleştirilen giyimine özen gösteriyor, kravatsız gezmiyor...

 

Halkını küstüren Başkan olmakla eleştiriliyordu Yücel Çelikbilek. 15 Eylül 2011 tarihli GAZETE1453'te birinci sayfada sürmanşetten yeni bir Çelikbilek vakasını "Halkı Ayağına Bekliyor" başlığıyla vermiş, Beykozluların tepkilerini dile getirmiştik. Başkan Çelikbilek, "Köy köy dolaşmaktan bıktım, halkı Beykoz Çayırı'na toplayıp bayramlaşalım" demiş, zaten söylemleriyle küstürmüş olduğu vatandaşları yine çileden çıkarmıştı.  Ayrnıca, aynı tarihli GAZETE 1453'ün 11. sayfasında yine bir Başkan Çelikbilek haberi daha vermiştik. Resimaltı haberimizin konusu 'Kıyafet' özensizliğiydi; "30 Ağustos kutlamalarında Çelikbilek'in kıyafeti tartışıldı" başlıklı fotoğrafta,  protokoldeki Beykoz Belediye Başkanı'nın kravatsız görüntüsü yer alıyordu. Bu görüntü yayın organlarına konu oldu, günlerce konuşuldu...

MAHALLELİYLE  KAHVALTIDA

İşte yeni Yücel Çelikbilek:

25 Mahalle ve 20 köyden oluşan Beykoz’da her gün farklı bir mahalleye giden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, artık sabah kahvaltılarını evinde ailesiyle birlikte değil mahalle sakinleriyle birlikte yaptıktan sonra mesaisine başlıyor. Sabah kahvaltılı ziyaretlerinde mahalleye yapılan hizmetleri anlatıyor, sorunları yerinde dinliyor, çözüm üretiyor ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdikten sonra da günlük mesaisine başlıyor..

 PROJELERİNİ HATIRLATTI

Son olarak Kavacık, Yalıköy, Yenimahalle ve Yavuz Selim mahallelerinde vatandaşlarla kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Başkan Çelikbilek, 2009 seçim sürecinde vaat ettiği projelerini hatırlattı. 5 yılda yapılacak çalışmaları 2.5 yılda tamamladıklarını ifade eden Çelikbilek, birçok projenin ise ilgili kurullarda onay beklediğini belirtti.

Yıllardır çözülemeyen 2B sorununda vatandaşların mutlu sona ulaşacaklarını belirten Yücel Çelikbilek, sokak hayvanlarından şikayet eden vatandaşlara ise şunları söyledi: “2,5 yıl önce sokak hayvanları konusunda Beykoz'un imajı olumlu değildi. Hatta, İstanbul’un Kültür Başkenti olmasını istemeyenler bu konuyu dile getiriyorlardı. Ama, yaptığımız sahiplendirme kampanyaları ile bu sorunu sona erdirdik. İstanbul’un en iyi hayvan barınağına sahibiz. Barınağı tamamen yeniledik, veteriner sayısını birden, beşe yükselttik... Yaz-kış demeden, soğuk-sıcak demeden Beykoz’a gelip ormanlarda yaşayan sokak köpeklerini besleyen hayvanseverlere gıpta ediyorum. Onları kutluyor ve teşekkür ediyorum. Her vatandaşın yapamayacağı işi gerçekleştiriyorlar, zamanlarını ayırıyorlar... Veteriner hekimlerimiz ve ekiplerimiz gelen şikayetleri en kısa zamanda değerlendiriyor, saldırgan olanları müşahede altına alıyorlar. Bizdeki tüm sokak köpeklerinin aşısı yapılmıştır. Onların küpeleri belli renktedir. Ancak zaman zaman bölge dışından getirip bırakınlar oluyor. Küpelerinden ya da küpesiz olmalarından bölgemize ait olmadıklarını anlıyoruz.

 

 Bu haber  126  kere okundu