Esenyurt'ta engelliler dev akvaryumda
Esenyurt Belediyesi, sosyal duyarlılık ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 100 zihinsel engelli öğrenciyi Florya dev akvaryuma götürdü.
12:42:00 2012-05-24

Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan İstanbul Akvaryum gezi programına Esenyurt Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi sorumlusu Elif Özdemir, engelli öğrenciler ve öğretmenleri katılım sağladı. Engelli öğrencileri dört duvar arasından çıkartarak,  üreten ve paylaşan insanlar olması adına çalışmalar yapan, Esenyurt Belediyesi dev akvaryumda engelli öğrencilere unutamayacakları anlar yaşattılar.

Engelsiz bir dostluk
 
Esenyurt Belediyesi tarafından düzenlenen gezi programında,  gün boyu dev akvaryumu gezen zihinsel engelli öğrencilerin birçoğu, denizin altını ve denizin altındaki yaşamı birbirinden ilginç deniz canlılarını ilk kez görme mutluluğuna yaşadılar.  İstanbul Akvaryum gezisine katılan 100 kişilik engelli öğrenci grubu gerçekleştirilen gezide güzel bir gün geçirerek, hayatlarında ilk defa gördükleri pek çok deniz canlısı ile fotoğraf çektirdi ve güzel bir gün geçirdi.
 
 
 
 

Bu haber  9  kere okundu