Cahit Eftekin, Referandum sürecinde muhalefet olmamalıydı çünkü...

Afra Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti Çekmeköy Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Eftekin, '16 Nisan’da yapılacak olan referandumda muhalefet olmamalıydı çünkü...'

Sponsor Reklam

Güncelposta Gazetesi/Çekmeköy

Gazetemize özel bir demeç veren hayırsever iş adamı Cahit Eftekin, 16 Nisan Referandumu için önemli açıklamalarda bulundu.

EVET DEMEK, ÜLKEMİZ İÇİN YENİ ZAFER DEMEKTİR

Eftekin, “Öncelikle 16 Nisan Referandumunda ne sonuç çıkarsa ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ama inanıyorum ki  referandumda çıkacak olan EVET, 15 Temmuz darbe girişimini püskürtme mücadelemizi taçlandıracaktır. Çanakkale Zaferi’nden sonra 15 Temmuz Darbe Girişimini püskürten bu millet 16 Nisan’da ülkesinin yanında yer alarak yeni bir zafere imza atacaktır” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZI ŞEHİT ETMEK İSTEDİLER

Cahit Eftekin, “Dünyanın hiçbir yerinde devletin asker, sivil vatandaşlarını 15 Temmuz Darbe Girişimi gibi katletmemiştir. Tarihe baktığımızda böyle bir vahşet göremezsiniz. İçimizdeki hainler Cumhurbaşkanımız, Dünya Liderimiz, İslam Alemin Umudu ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı şehit etmek istediler. 15 Temmuz’un öneminin önümüzdeki yıllarda daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum. Bu referandum süreci bu yüzden çok önemli.

YENİKAPI RUHU REFERANDUM SÜRECİNE YANSIMALIYDI

Ülke olarak yaşadığımız olağanüstü bu süreçten sonra bence ülkede muhalefet olmamalıydı. ‘Yenikapı Ruhu’ Referandumu sürecinde de görmeyi ve topyekûn evet demeliydik” dedi.

İSTİKRARLI HÜKÜMETLER İÇİN EVET DEMELİYİZ

Eftekin, “Sandıktan yüzde 65 EVET çıkacağını düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘Evet diyen ne kadar saygınsa hayır diyen de o kadar saygındır’ cümlesinin altına imzamı atıyorum. Yaşımız gereği yakın tarihimizdeki ekonomik krizleri, darbeleri ve askeri vesayetleri iyi hatırlıyoruz. Rahmetli Turgut Özal ile rahmetli Demirel’in kendi partilerinden Cumhurbaşkanı olmalarına rağmen tam yetkileri olmamıştı ve sıkıntılar yaşanmıştı. Bu yeni anayasa ile çift başlılık ortadan kalkacak ve cumhurun yani halkın seçtiği insan ülkenin başına geçecek. Bu sayede istikrarlı hükümetler olacak” dedi.

4 ÇOCUKLU GURBETCİLERE KONUTTA İNDİRİM

Eftekin, “Avrupa’da yaşan vatandaşlarımıza sesleniyorum. “Cumhurbaşkanımızın 4 çocuk yapın!’ Sözlerine istinaden 4 çocuklu Avrupa’da yaşayan ülke millet sevdalısı vatandaşlarımıza  16 Nisan Referandumdan sonra Afra Yapı olarak konutta çok ciddi bir indirim yapacağımı şimdiden söz veriyorum” dedi.

Cahit Eftekin Kimdir?

Van doğumlu olan Cahit Eftekin, inşaat, gıda ve istasyon sektöründe hizmet veren Afra Yapı Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Cahit Eftekin, şahsi işlerinin dışında AK Parti Çekmeköy Yönetim kurulu Üyesi’dir. Hayırsever iş adamı Cahit Eftekin, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında başkanlık, yönetim kurulu üyesi gibi görevleri de yürütmektedir. Başta Çekmeköy olmak üzere hayır işlerinde hep ön safhada durmaktadır. 15 yıldır Çekmeköy’de ikamet eden Eftekin, evli ve üç çocuk babasıdır.


Sponsor Reklam

Yapılan Yorumlar

Diğer Haberler

Resul Çelik: Kapımız ve gönlümüz herkese açık

ÇEKMEKÖY

Av. Akın İlhan, 2023 seçimlerine hazırız

ÇEKMEKÖY

Cezeri Kütüphanesi hizmete açıldı

ÇEKMEKÖY

Abdullah Civelek: Şampiyonluk tek hedefimiz

ÇEKMEKÖY

Modifiye tutkunları Çekmeköy’de buluştu

ÇEKMEKÖY